Login
Main menu

Discovery-adventure Kids

Excursiile tematice, expeditiile in natura sau taberele sunt extrem de importante in viziunea noastra asupra educatiei. Aplicatiile in viata de zi cu zi valideaza cunostintele teoretice si ajuta elevul sa inteleaga mai bine lumea in care traieste, sa faca conexiuni logice inter si transdisciplinare, sa inteleaga legaturi cauza-efect si sa gaseasca solutii pentru situatiile problema. Copiii inteleg mai bine sistemele de irigatie, felul in care sunt construite castelele, procesele care se intampla in natura la schimbarea anotimpurilor, felul in care ingrijim animalele vazand si experimentand toate acestea. In plus, fiecare iesire inseamna amintiri de neuintat, relatii deosebite intre toti participantii: elevi sau profesori. Si sa nu uitam cel mai important ingredient pentru o reteta educationala de succes: fericirea copiilor!

 

 

Descopera-ti potentialul. Descopera excelenta in educatie!

Scoala Discovery Kids Valcea

Invatare bazata pe explorare activa, reflectie si colaborare

Invatarea la Scoala Primara Discovery Kids inseamna observare, formularea de intrebari si ipoteze, experimentare, rezolvare de probleme si formulare de concluzii.

Afla mai mult...
Scoala Discovery Kids Valcea

Limbi straine (engleza si germana) si after-school inclus

Limba germana se studiaza de doua ori pe saptamana. Mai mult, elevii nostri vorbesc, citesc si scriu in limba engleza iar rezultatele lor sunt certificate in cadrul examenelor Cambridge

Afla mai mult...
Scoala Discovery Kids Valcea

Programul educational
"Discovery Adventure Kids"

Excursiile tematice, expeditiile in natura sau taberele sunt extrem de importante in viziunea noastra asupra educatiei.Fiecare iesire inseamna amintiri de neuintat, relatii deosebite intre toti participantii.

Afla mai mult...