Login
Main menu

Limbi straine si after-school inclus

Limba germana se studiaza de doua ori pe saptamana in cadrul programului de dimineata prin colaborare cu ABC Zentrum für Deutsch. Frau Andreea Valcea are o experienta indelungata in predarea limbii germane la copii si a urmat numeroase cursuri de perfectionare in Germania.

Nivelul performant de limba engleza atins de absolventii Gradinitei Happy Kids devine explicit in cadrul clasei pregatitoare. Elevii nostri vorbesc, citesc si scriu in limba engleza iar rezultatele lor sunt certificate in cadrul examenelor Cambridge. Dincolo de lectiile efective de limba engleza din cadrul programului de after-school, engleza este utilizata in conversatiile uzuale din timpul programului de masa sau joaca.

Programul de after-school pentru clasa pregatitoare este special conceput pe coordonatele limba engleza, dezvoltarea culturii generale, a gandirii logice si a spiritului de echipa. Setul de activitati propuse ajuta la completarea curriculumului scolar si dezvolta personalitatea elevilor.

 

 

Descopera-ti potentialul. Descopera excelenta in educatie!

Scoala Discovery Kids Valcea

Invatare bazata pe explorare activa, reflectie si colaborare

Invatarea la Scoala Primara Discovery Kids inseamna observare, formularea de intrebari si ipoteze, experimentare, rezolvare de probleme si formulare de concluzii.

Afla mai mult...
Scoala Discovery Kids Valcea

Limbi straine (engleza si germana) si after-school inclus

Limba germana se studiaza de doua ori pe saptamana. Mai mult, elevii nostri vorbesc, citesc si scriu in limba engleza iar rezultatele lor sunt certificate in cadrul examenelor Cambridge

Afla mai mult...
Scoala Discovery Kids Valcea

Programul educational
"Discovery Adventure Kids"

Excursiile tematice, expeditiile in natura sau taberele sunt extrem de importante in viziunea noastra asupra educatiei.Fiecare iesire inseamna amintiri de neuintat, relatii deosebite intre toti participantii.

Afla mai mult...