Main menu

Admitere si taxe

Inscrierea la Scoala Primara Particulara Discovery Kids - Rm. Valcea se realizeaza conform legislatiei si metodologiei in vigoare, urmand calendarul afisat pe site-ul ministerului, ISJ-ului si la fiecare gradinita. Sunteti invitati sa vedeti conditiile in care invata elevii clasei pregatitoare precum si sa discutati cu elevii si cu cadrele didactice!

Taxa de scolarizare este de 750 lei / luna la care se adauga cheltuielile de masa de 12 lei  / zi. Aceasta taxa include limba germana isi serviciile de after-school, inclusiv cluburile realizate cu colaboratori externi.
Totusi, inaintea de incerea scolii, parintii vor fi rugati sa achite:

• uniforma;
  • setul de manuale;
  • penar personal;

Pentru inscriere se va completa CEREREA-TIP DE INSCRIERE IN CLASA PREGATITOARE va fi prezentat rezultatul evaluarii nivelului de dezvoltare psihosomatica a copilului (daca acesta implineste 6 ani in intervalul 1 septembrie - 31 decembrie) si se vor prezenta urmatoarele acte de identitate:

• fotocopie dupa cartea de identitate a parintelui
  • fotocopie dupa certificatul de nastere al copilului