Login
Main menu

Proiecte internationale

Scoala Primara Discovery Kids participa alaturi de Gradinita Happy Kids in coordonarea si derularea proiectului Comenius It All Starts With a Question  (2013-2015).

In acest proiect sunt implicate gradinite si scoli primare din Polonia, Austria, Franta si Turcia. Temele proiectului au fost atent imbinate cu activitatile curente prevazute in programa scolara, sunt deosebite, inovatoare si se bazeaza pe cele mai noi curente in educatie.

Astfel, elevii nostri au urmarit zilnic variatiile de vreme si temperatura, au aflat de cate tipuri sunt amprentele, au extras pigmentii din frunze, au realizat modele ale circuitului apei in natura, au aflat despre tensiunea superficiala a apei, au realizat machete de castele sau pictura stil vitraliu si multe altele.