Login
Main menu

Clasa pregatitoare Valcea

After-school clasa pregatitoare

Programul de after-school pentru clasa pregatitoare este unul special datorita faptului ca la clasa pregatitoare nu se dau teme de casa. Prin urmare, oferta noastra are in vedere dezvoltarea competentelor de comunicare in limba engleza, dezvoltarea personala, promovarea unor relatii interpersonale sanatoase si imbogatirea culturii generale.

Programul de cluburi:

 • 14:00 - 15:30 Limba engleza care cuprinde 45 de minute de engleza conversationala si 45 de minute programul de citire si scriere in limba engleza. Din semestrul II se include si pregatirea pentru primul examen Cambridge Young Learners
 • 16:00-17:00 Cluburi speciale pentru clasa pregatitoare, dupa cum urmeaza: 
  • Luni - club de arte vizuale aplicate, profesor - artist plastic Sanda Aurelia
  • Marti - club de stiinta  - profesor Balint Mihaela
  • Miercuri  - club de dezvoltare personala - profesor psiholog Ciuca Monica
  • Joi - club de animatie (jocuri de echipa si dezvoltare a gandirii logice)  - profesor pentru invatamantul prescolar Balici Daniela
  • Vineri - club de utilizare a tabletei si a smart-boardului (profesor Balint Mihaela)
 • Dupa orele 17:00, elevii scolii Discovery Kids au posibilitatea de a participa la cluburi de arta si sport alaturi de copiii Gradinitei Happy Kids (club de karate, atletism, dans modern, pictura, canto)