Main menu

Despre noi

"Tot ceea ce experimenteaza omul la inceput de drum se va transforma in incredere, vointa, discernamant si pofta de viata!"

(H. Eller)

Scoala Primara Discovery Kids este autorizata de Ministerul Educatiei Nationale si continua, in spiritul dedicat si profesionist al Gradinitei Happy Kids, sa ofere servicii educationale deosebite. Discovery Kids s-a nascut la insistentele parintilor si pentru anul scolar 2014-2015 va ofera posibilitatea de a va inscrie copilul la CLASA PREGATITOARE.

De ce ati opta pentru CLASA PREGATITOARE  a Scolii Primare Discovery Kids?

• 2014-2015 va fi al doilea an de predare la clasa pregatitoare
  • Maxim 15 elevi / clasa
  • Profesori cu experienta indelungata la categoria de vasta 6-7 ani
  • qPrograme educaționale specifice : programul Hands-on-Science si programul de lectura